Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum

Kategoria: 2015-16
Utworzono: 19 kwiecień 2016

W ramach szkolnego projektu profilaktycznego ZS 1 walczy z rakiem, dnia 18 kwietnia 2016 roku odbył się
5. Koncert Charytatywny na rzecz Hospicjum im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty.
Projekt został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa, propagowaniu profilaktyki
i oswajaniu młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Koncepcja zadania oparta jest na idei myśl globalnie, działaj lokalnie. W myśl tej zasady program zachęca nas do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności. Tematem przewodnim tegorocznego projektu był rak piersi. Naszym celem było dotarcie do jak największej liczby młodych ludzi, w celu przekazania im informacji dotyczących przyczyn, skutków i metod leczenia chorób nowotworowych, a także ich zapobieganiu.

Czytaj dalej