Nowoczesne kształcenie

Utworzono: 21 luty 2018 Opublikowano

Ma to być prawdziwa rewolucja sprzętowa w szkołach zawodowych powiatu puławskiego. Placówki zostaną doposażone w specjalistyczny sprzęt. W ten sposób uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności na urządzeniach, które spotkają w przyszłości w zakładach pracy. A wszystko dzięki realizacji dwóch unijnych projektów.
- Dzięki dofinansowaniu będziemy mieli zupełnie nową pracownię fryzjerską - mówi nauczycielka przedmiotów zawodowych w puławskim Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej, Teresa Pakuła. – Będzie o wiele większa i z odpowiednim zapleczem. Usprawni to znacznie pracę. Da nam przede wszystkim większą swobodę, bo teraz mamy naprawdę ciasno.
- Cieszymy się, że od kilku lat istnieje silny trend wspierana szkolnictwa zawodowego, zauważania w tym zakresie potrzeb uczniów, ale i nauczycieli. Bo dobrze wykształcić ucznia może tylko nauczyciel, który pracuje na profesjonalnym sprzęcie, takim jaki można spotkać u dzisiejszych pracodawców - stwierdza Lidia Nogowska, kierownik szkolenia praktycznego w ZS nr 1 w Puławach.