Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja
. Uroczystość przygotowała klasa 2azw pod opieką pani Izabeli Boguty i pani Barbary Legieć. Akademia został wzbogacona pieśniami w wykonaniu Doroty Sobiesiak, uczennicy kl. 3at.

Busem Przez Świat

25 kwietnia 2016 r. klasa 1bt wzięła udział w spotkaniu autorskim Karola Lewandowskiego i Aleksandry Ślusarczyk. To podróżnicy i blogerzy, twórcy projektu Busem Przez Świat. Od 5 lat podróżują niskobudżetowo
po świecie – zorganizowali 14 wypraw, 25-letnim busem przemierzyli ponad 150 tysięcy kilometrów i odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach, a ich przygody śledzą setki tysięcy internautów.
Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej, w ramach XIII Festiwalu Książki.

Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum

W ramach szkolnego projektu profilaktycznego ZS 1 walczy z rakiem, dnia 18 kwietnia 2016 roku odbył się
5. Koncert Charytatywny na rzecz Hospicjum im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty.
Projekt został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa, propagowaniu profilaktyki
i oswajaniu młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Koncepcja zadania oparta jest na idei myśl globalnie, działaj lokalnie. W myśl tej zasady program zachęca nas do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności. Tematem przewodnim tegorocznego projektu był rak piersi. Naszym celem było dotarcie do jak największej liczby młodych ludzi, w celu przekazania im informacji dotyczących przyczyn, skutków i metod leczenia chorób nowotworowych, a także ich zapobieganiu.

Rok Sienkiewiczowski

Dnia 14 kwietnia 2016 r. uczniowie klas: Iat, Ict, Ift pod opieką nauczycieli polonistów uczestniczyli w spektaklu „Sienkiewicz wśród nas”. Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w niezwykle barwny sposób przedstawili
życie Laureata Nagrody Nobla. Spektakl spotkał się z wielkim uznaniem, a aktorzy otrzymali gromkie brawa.