Razem zbudujemy szkołę!

Kategoria: 2015-16
Utworzono: 17 październik 2015

"Poczuj chemię do pomagania"

Pod takim hasłem 17 października 2015 roku odbył się na Puławskiej Marinie bieg charytatywny. Biegliśmy, truchtaliśmy i chodziliśmy. Wszystko policzył sponsor, przeliczył na walutę, by przekazać ją na budowę szkoły
w Talaku, w Kamerunie.

W programie imprezy odbył się także trening z Tomaszem Choińskim – trenerem personalnym w studiu Ewy Chodakowskiej.
Talak w północnym Kamerunie blisko graniczy z Saharą. W półpustynnym klimacie ludność utrzymuje się z ręcznej uprawy orzeszków ziemnych, kukurydzy i bawełny. Dzieci pracują od najmłodszych lat. Część z nich może się uczyć dzięki akcji "Adopcja Serca". Szkoła mieściła się w szałasach, dzieci siedziały na kamieniach lub pniach drzew. Dzięki ofiarodawcom z Polski w 2012 r. zbudowano pierwszy i jak na razie jedyny budynek szkoły. Koszt wyniósł 27000 EUR. Potrzebne są jeszcze dwa budynki, aby dzieci z pozostałych czterech klas nie musiały uczyć się
w szałasach.

Udało nam się wybiegać 598 zł.
Wszystkim uczestnikom, nauczycielkom – pani Barbarze Legieć i Annie Cieślik, uczniom, absolwentom i sympatykom szkoły serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

  Wywiady Dominika Kęsika