Utworzono: 18 grudzień 2017

W miesiącu grudniu uczennica klasy 2at KLAUDIA OCHAL brała udział w akcji SZLACHETNA PACZKA.
Jest to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa. Pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek, który zapoczątkował działanie w 2001 roku wraz z grupą ludzi dobrego serca. SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.
Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami.
To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Dzięki temu tworzone są rozwiązania systemowe, w których konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. W ciągu jednego weekendu (w tym roku 9-10 grudnia) miliony osób wymieniają się rzeczami, ciepłym słowem i całą siłą życzliwości. SZLACHETNA PACZKA łączy ludzi.
W tym roku hasłem projektu było LUBIĘ LUDZI. I widać to było także u nas w rejonie, gdzie 23 wolontariuszy
(w tym uczniowie naszej szkoły) pomogli, by 54 rodziny z Puław i okolic znalazło darczyńcę, który wsparł ich
w trudnym czasie tytułową paczką. Paczka zawiera nie tylko produkty materialne, ale jest przede wszystkim
wyrazem zainteresowania losem drugiego człowieka, chęcią poznania jego historii i bycia jej częścią.