Otwieramy serca dla syryjskich dzieci

We wrześniu ruszyła w naszym województwie akcja „Lubelszczyzna dla Syrii”. Celem przedsięwzięcia
jest zebranie pieniędzy na odbudowę i remont domów rodzin syryjskich, które zostały zniszczone przez wojnę. Pilną potrzebą jest także odbudowa szkół. Organizatorzy akcji chcą uwrażliwić mieszkańców województwa lubelskiego na ogrom tragedii, która spotkała bezbronne rodziny w ich ojczyźnie.

Kurs ODiDZ Kucharz (III stopień, 1 gr.)

W dniach: 08.01.2018 r., 26.01.2018 r., 12.02.2018 r., 16.02.2018 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej będzie prowadzony kurs ODiDZ dla zawodu KUCHARZ 512001 (stopień III, gr. 1).
Rozpoczęcie zajęć w dniu 08.01.2018 r. o godzinie 8.00. Szczegółowy plan zajęć zostanie podany podczas spotkania z opiekunem Panią Urszulą Myśliwiec.
Kursanci zobowiązani są do posiadania zeszytu, przyborów piśmienniczych, zmiennego obuwia.
Na potrzeby uczestników kursu zostanie wydzielony boks w szatni.

WAŻNE: W szkole oraz na jej terenie obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów.

Pokazy chemiczne

"Uczyć chemii bez wykonywania doświadczeń, to jak pisać wiersze nie potrafiąc czytać".
W naszej szkole, 11 grudnia, gościliśmy Centrum Chemii w Małej Skali (a właściwie Centrum techniki eksperymentu w małej skali), zespół naukowo-dydaktyczny związany z uczelnią wyższą zajmujący się
popularyzacją chemii i dydaktyki chemii. Podczas warsztatów uczniowie, pracując w dwójkach, wykonywali doświadczenia: działania magnezem na roztwór kwasu chlorowodorowego, działanie roztworem manganianu (VII) potasu na wodę utlenioną, "żarłoczna miedź". Na zakończenie odbyły się pokazy chemiczne w dużej skali.

Dziękujemy za zaangażowanie i chęć wzbogacenia swojej wiedzy :)