Ola Deputat - dawcą szpiku

Utworzono: 29 kwiecień 2019

Z ogromną radością informujemy, że Aleksandra Deputat, uczennica klasy 4ct,
                                                została faktycznym dawcą szpiku.

Ola zarejestrowała się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS podczas pierwszej akcji
organizowanej w szkole w styczniu 2016 r.  Prawdopodobieństwo zostania faktycznym dawcą wynosi
ok. 5% w ciągu 10 lat i właśnie w tej niewielkiej liczbie osób znalazła się Ola.

Ola oddała swój szpik, by ratować życie nieznanemu jej genetycznemu bliźniakowi. Dostała informację,
że dzieli się cząstką siebie z 11-letnią dziewczynką z Polski. Gdy przeszczep się przyjmie, możliwe jest spotkanie dawcy i biorcy. Będzie to jednak nie wcześniej, jak za dwa lata.

Myślę, że Ola będzie ambasadorem naszej szkoły w propagowaniu i prowadzeniu kolejnych akcji #Komórkomania.
Olu, dziękujemy Ci i gratulujemy odpowiedzialnej i odważnej postawy.